среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Турчинов потпиша два нови закони

ukraina-parlament

Поврзани вести

Вршителот на должноста претседател на Украина, Александар Турчинов потпишал два нови закони, пренесе „Интерфакс“.

Едниот закон ќе ги заштити учесниците од антивладини протести во Украина, за против нив да не биде покрената кривична постапка. Другиот закон е за воведување на законски измени, кои овозможија ослободување на поранешната премиерка Јулија Тимошенко.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести