четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Турчинов: Русија продолжува офанзивата во Украина

turcinov

Поврзани вести

И во текот на изминатата ноќ провокациите на руските трупи против вооружените сили на Украина продолжија, истакна привремениот претседател на Украина, Александар Турчинов, пренесе „УНН“.

Тој посочи дека со помош на воени хеликоптери руската армија извршила офанзива против поделба на морската флота на Украина, која е базирана во близина на градот Феодосија.

„Се вршат и напади и најразични видови на притисок над семејствата на нашите војници“, истакнал уште Турчинов.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести