четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Турција: Експлозија во училишен двор, двајца мртви

Гранатата паднала во дворот на основното училиште „Ејуп Гикче“, за време на наставата.

Турција: Експлозија во училишен двор, двајца мртви

Турција: Експлозија во училишен двор, двајца мртви

Последни вести

Две лица загинаа и и најмалку двајца се повредени кога во училишен двор во турскиот град Килис падна граната, истрелана од Сирија, пренесува БТА.

Гранатата паднала во дворот на основното училиште „Ејуп Гикче“, за време на наставата. На местото на настанот се пристигнати голем број амбулантни возила.

РТС јавува дека повеќе лица се повредени и во експлозија во медицинскиот центар, кој се наоѓа веднаш до училиштето

Најчитани вести