понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 64

Турција: Момче уби тројца полицајци автобуска постојка

До инцидентот дошло откако 17-годишното момче било запрено од полицијата поради проверка на документи.

133252445

Последни вести

Момче уби тројца полицајци и повреди уште тројца други полициски службеници на автобуска постојка во турскиот град Шанлиурфа, по што е застрелано од полицијата.

Како што јави ТАСС, до инцидентот дошло откако 17-годишното момче било запрено од полицијата поради проверка на документи.

Гувернерот на Шанлиурфа, Ѓунгор Азим Туна изјави дека не станува збор за терористички напад.

Напаѓачот имал психолошки проблеми. Тој патувал со своето семејство и го земал пиштолот на татко му, додаде Туна.

Најчитани вести