недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Турција: Нов пратеник ја напушти владејачката партија на Ердоган

erdogan

Поврзани вести

Нов пратеник ја напушти владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) на премиерот Реџеп Таип Ердоган, објави новинската агенција „ДХА“.

Пратеникот на АКП, Мохамед Четин се раздели со владејачките откако е предаден на дисциплинската комисија со барање за исклучување од партијата. На овој начин од почетокот на декември минатата година веќе осми пратеник ја напушта политичката формација на Ердоган, посочи уште новинската агенција „ДХА“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести