Турција ја предупреди Русија „да не си игра со оган“

Турција ја предупреди Русија „да не си игра со оган“

Турција ја предупреди Русија „да не си игра со оган“. Турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган, денеска ја предупреди Русија дека не смее „да си игра со оган“.

Турција ја предупреди Русија „да не си игра со оган“
Турција ја предупреди Русија „да не си игра со оган“

Ердоган говореше во врска со тензиите што се создадоа заради соборувањето на рускиот воен авион Су-24.

Турскиот претседател и покрај предупредувањето, нагласи дека не сака да бидат влошени односите меѓу Анкара и Москва. 

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.