понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Турција: Регистрирано земјотрес со интензитет од 4,6 степени

zemjotres

Поврзани вести

Во источната турска провинција Ван е регистриран земјотрес со интензитет од 4,6 степени според Рихтер, пренесе агенцијата Анадолија.

Потресот предизвикал паника меѓу населението и независно од студеното време, многу луѓе ја поминале ноќта на отворено.

Се’ уште нема податоци за повредени лица и причинета материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести