сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Турција: Шест деца загинаа во пожар во училиште

пожар

Последни вести

Во пожар во училиште во турската провинција Дијарбакир загинаа денеска шест деца, јави Анадолија.

Во несреќата во селото Карадак на југоисток во државата повредени се уште шест ученици. Причина за пожарот е најверојатно спој во електричната инсталација, додава во Анадолија во извештајот

Најчитани вести