понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Турција: Убил шест лица, па си пресудил

Засега не се изнесуваат повеќе детали за овој настан

g_pistol

Поврзани вести

Шест лица се убиени во пукање во зграда на Заводот за статистика во источната турска провинција Карс, а напаѓачот потоа се самоубил, пренесува државната турска телевизија.

Напаѓот, според информациите, е е отпуштен вработен во таа служба.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести