понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Турција: Загинаа десет работници при изградба на облакодер

Градоначалникот на Истанбул, Хусеин Авни Мутлу изјави дека инцидентот се случил доцна синоќа, а во тек е истрага за случајот.

turcijsa

Последни вести

Десет градежни работници загинаа во Истанбул, паѓајќи од скеле при изградба на 36-катна зграда.

Градоначалникот на Истанбул, Хусеин Авни Мутлу изјави дека инцидентот се случил доцна синоќа, а во тек е истрага за случајот.

На местото на несреќата веднаш пристигнале пожарникарни возила, медицинска помош и спасувачки екипи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести