петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Туре: Фудбалерите на Барса се плашат од Манчестер Сити

Manchester City v Newcastle United - Premier League

Поврзани вести

Одличниот играч за врска од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, Јаја Туре, откри дека веднаш по ждрепката за 1/8 финалната рунда од најпресижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, телефонски разговарал со неколку фудбалери на Барселона кои му соопштиле дека не се задоволни од ждрепката.

„Веднаш по ждрепката телефонски разговарав со неколку фудбалери на Барселона, кои ми се големи пријатели. Ми кажаа дека не се задоволни, дека се разочарани. Не знаат што може да се случи за време на тие два натпревара. Да беше некое друго време, ќе беа убедени дека ќе обезбедат пласман во следната рунда. Можам да потврдам дека се плашат од Манчестер Сити. Ги плашни нашата форма, ги плаши тоа што играме фантастично на ‘Итихат’. Ги плаши тоа што постигнуваме многу погодоци. Нема да им биде лесно, ќе бидете сведоци на неизвесни 180, а можеби и повеќе минути”, изјави Туре.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести