четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Туристи кај Задар пропаднале низ кров додека го набљудувале морето

zadar

Поврзани вести

Петорица Германци и една Полјакиња кои летуваат во местото Свети Петар кај Задар, пропаднале низ плоча на стара напуштена штала, каде што се искачиле за да го набљудуваат морето.

При падот, тројца се потешко повредени и тројца полесно.

Повредените се наоѓаат во задарската болница каде што се под лекарски надзор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести