вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Туристички агенции од Анталија измамиле стотици туристи

Хотелите кои се најдоа на удар на измамниците тврдат дека вкупниот украден износ достигнува околу 5 милиони турски лири, што е околу 1,7 милиони евра.

plazi

Последни вести

Повеќе стотици туристи наседнаа на лажни хотелски интернет страници на туристичи агенции од Анталија, уплатувајќи на измамниците пари за лажни резервации за сместување.

Хотелите кои се најдоа на удар на измамниците тврдат дека вкупниот украден износ достигнува околу 5 милиони турски лири, што е околу 1,7 милиони евра.

Според пишувањето на турските медиуми, кое го пренесе хрватски „Пословни дневник“, агенцијата која работела под името ТТМ Туризам на страницата www.tatilmanya.com, измамила стотици потенцијални клиенти кои поверувале во ефтините понуди за летување.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести