понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 64

Турската армија уби 65 борци на ИД

Шеесет и пет борци на џихадистичката група Исламска држава се убиени вчера при напади на турската армија во поддршка на сириските бунтовници.

турција

Поврзани вести

Турција пред пет месеци започна операција за протерување на џихадистите од сириската граница.

Најчитани вести