понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Турската царина заплени 61 килограм хероин

heroin

Поврзани вести

Турските цаиници заплениле 61 килограм хероин во камион со бугарски регистерски таблички.Камионот го возел бугарски државјанин кој е уапсен.

Дрогата била скриена во камион кој превезувал цемент од Турција за Бугарија.

Вредноста на запленетиот хероин се проценува на 1,25 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести