среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 0

Турската полиција приведе 40 странци поради сомневање за врски со ИД

Турската полиција приведе 40 странци во Истанбул поради врски со Исламска држава, јави Анадолија.

turcija

Поврзани вести

Турската полиција приведе 40 странци во Истанбул поради врски со Исламска држава, јави Анадолија.

Полицијата изврши апсења на 23 адреси во истанбулскиот кварт Фатих. Меѓу приведените се граѓани на Авганистан, Иран, Ирак и Азербејџан.

За дел од нив, има информации дека учествувале во борби во Сирија, додава медиумот.

Најчитани вести