вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Турската полиција уапси четворица осомничени за пожар во интернат во кој загинаа 12 лица

Во пожарот загинаа 11 ученички и службеничка.

pozar-640x294

Последни вести

Турската полиција уапси четири лица осомничени за подметнување пожар во интернат во кој загинаа 12 лица. Меѓу уапсените е и директорот на интернатот.

Останатите осомничени се приведени по трагедијата што се случи во вторникот навечер во интернат во јужниот турски град Адана.

Загинаа 11 ученички и една службеничка. Според дел од извештаи на турски медиуми, во пожарот загинала и 4-годишна ќерка на директорот на интернатот. Причина за пожарот е најверојатно неисправна електрична инсталација.

Најчитани вести