четврток, 30 март 2017  |  Вести денес: 16

Турската полиција во возило откри 500 килограми експлозив

policija

Последни вести

Турските безбедносни сили задржаа автомобил во кој имало 500 килограми експлозив во југоисточниот округ Дијабекир, јави турската телевизија НТВ.

Силите за безбедност синоќа го запреле возилото на влезот од градот Диџле. При претресот биле откирени 500 килограми експлозив и приведени се две лица.

Се пртпоставува дека приведените планирале да извршат голем терористички напад.

Најчитани вести