петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Турски авион принудно слета во Истанбул

turski_avion

Последни вести

Авион на „Туркиш ерлајнз“ кој летал до Милано бил принуден да слета на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул набрзо по полетувањето бидејќи се запалил еден од моторите.

Сите патници и членови на екипажот итно се евакуирани по принудното слетување. Нема информации за повредени лица.

Претставници на „Туркиш ерлајнз“ се уште не гоо коментирале инцидентот.

Најчитани вести