сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 32

Турски државјанин повреден во сообраќајка кај Куманово

115385500

Последни вести

Возач на мотор е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случи вчера во 17:20 часот во Кумановско, соопшти денеска полицијата.

Турскиот државјанин, 34 годишниот Е.А., кој управувал мотоцикл „јамаха“, исклучувајќи се од автопатот ГП Табановце -Скопје со намера да се приклучи на магистралниот пат Крива Паланка-Кумановово, кон Крива Паланка, изгубил контрола, преминал на левата сообраќајна лента и удрил во патничко моторно возило „таврија“ кое го управувал 58 годишниот кумановец Т.А., кој се движел од Крива Паланка кон Куманово.

Турскиот државјанин се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната помош во Кумановската болница бил префрлен во Ургентниот центар во Скопје. Кумановецот и неговата сопатничка од автомобилот С.А. (1960) се здобиле со повреди.

Увид на местото на настанот изврши увидна екипа на СВР Куманово

Најчитани вести