сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Турски компании на средби со македонски фирми

Потенцијалните деловни партнери се од регионот Испарта, познат по производство на руди и мермер, репроматеријали за градежништво (цемент), рози и суровини - екстракти од рози за повеќе индустриски намени, овошје и зеленчук, особено јаболка и цреши, хемиски материјали и текстил.

zname

Последни вести

Поради воспоставување на билатерални деловни контакти, турски компании денеска ќе дојдат во Скопје на средби со македонски фирми.

Потенцијалните деловни партнери се од регионот Испарта, познат по производство на руди и мермер, репроматеријали за градежништво (цемент), рози и суровини – екстракти од рози за повеќе индустриски намени, овошје и зеленчук, особено јаболка и цреши, хемиски материјали и текстил.

Стопанската комора на Македонија и Регионалната индустриска комора на Испарта, Република Турција се организатори на овој бизнис форум, а по крајот на официјалниот дел, планирани се билатерални разговори меѓу компаниите од повеќе стопански сектори.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести