среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 12

Турски воени авиони го нарушиле грчкиот воздушен простор

avioniii

Последни вести

Турски борбени авиони извршиле осум нарушувања на грчкиот воздушен простор во североисточниот, централниот и југоисточниот дел на Егејското Море, објави весникот „Катимерини“.

Од десетте турски авиони, два биле вооружени, според грчки воени извори, кои соопштија дека сите турски авиони биле протерани од страна на грчки авиони.

Најчитани вести