четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Турскиот премиер Давутоглу во посета на Македонија

ahmet davutoglu

Последни вести

Турскиот премиер Ахмет Давутоглу ќе оствари еднодневна посета на земјава.

Тој во Македонија ќе пристигне вечерва, а во текот на утрешниот ден предвидена е средба со премиерот Никола Груевски.

 

 

 

Најчитани вести