недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Турскиот премиер во посета на Македонија

ahmet davutoglu

Последни вести

Турскиот премиер Ахмет Давутоглу во рамки на посетата на Македонија денеска попладне ќе има средба со претседателот Ѓорге Иванов.

Претседателот на Владата на Турција ќе се сретне и со македонскиот премиер Никола Груевски.

Теми на разговор ќе бидат политичките, економските и трговските односи меѓу Македонија и Турција. Ќе бидат разменети и мислења за регионални и меѓународни теми од заемен интерес.

Најчитани вести