Балкан

Тузла: Викал „Алах Акбар“ и си пукал во родителите

Тузла: Викал „Алах Акбар“ и си пукал во родителите
Викајки „Алах Акбар“ маж од Тузла со огнено оружје пукал кон мајка си и татко си.

Се работи за 52-годишниот Н.Х. кој вчера го ранил својот татко и физички ја нападнал својата мајка.

Од полциијата велат дека тој го ранил таткото, а ја нападнал мајката, а при тоа од куќата се слушале викотници и „Алах Акбар“.

Полицијата го уапсила напаѓачот.

Мајката и таткото се итно хоспитализирани.

Според податоците на Ало, синот имал психички проблеми.