среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 49

ТВ Нова за авионската несреќа кај Кожле: Вината и кај пилотот и во временските услови

Телевизија Нова открива детали за причините за авионската несреќа кај скопско Кожле

kozle-640x294

Поврзани вести

Комбинација од лоши временски услови, можна пилотска грешка и механички отстапувања се најверојатна причина за авионската несреќа што се случи пред еден месец во скопското село Кожле, објави ТВ Нова.

Несреќата се случи на шестти септември кога авион марка „Пајпер“ којшто полетал од Тревизо, Италија се урна пред да успее да слета на скопскиот аеродром „Александар Велики“ при што загинаа шест лица.

 

 

Најчитани вести