петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ТВ соочување на претседателските кандидати

pretsedatelski-kandidat

Последни вести

Кандидатите за претседател на земјава, Ѓорге Иванов (ВМРО-ДПМНЕ), Стево Пендаровски (СДСМ), Иљаз Халими (ДПА) и Зоран Поповски (ГРОМ,) утре ќе учествуваат во дебатна емисија на МРТ1, веднаш по завршувањето на вториот Дневник.

Првиот круг на претседателските избори ќе се одржи на 13 април.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести