сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Твоето лице звучи познато“: Неда Украден како Тил од „Рамштајн“

За да биде се идеално, пејачката многу се намачила околу германскиот јазик, затоа што сакала секој такт да и биде точен, но се случил проблем кога морала да работи со оган.

neda

Последни вести

Трансформацијата на Неда Украден во денешното издание на шоуто „Твоето лице звучи познато“, дефинитивно ќе ги изненади сите.

Неда за првпат ќе настапи во улога на маж и тоа Тил Линдеман, пејач на германската метал група Рамштајн.

За да биде се идеално, пејачката многу се намачила околу германскиот јазик, затоа што сакала секој такт да и биде точен, но се случил проблем кога морала да работи со оган.

-Тоа беше многу напорна трансформација. Се е поинакво во однос на моите претходни имитации, зошто да се биде во кожата на Тил Линдеман воопшто не е лесно. Добро го совладав германскиот јазик и се трудев добро да го извежбам изговорот. Германскиот главно го знам кога одам во шопинг, а неодамна бев во Минхен и таму разговарав со Германците. Слушнав како другите натпреварувачи коментираа дека пеам како Германец. Најинтересно беше тоа што во раце држам пламенофрлач како Тил, што беше феноменално, но и многу тешко. За малку ќе се запалев како Рамштајн, истакнала Неда.

tilneda

Останатите натпреварувачи не ја препознале Неда во шминкерницата.

-Кога ме видоа, не сфатија дека тоа сум јас, се додека не се качив на бината и почнав да пеам. Се смеевме, затоа сакам да ги пофалам шминкерите и луѓето кои се задолжени за костимите, вели Неда.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести