четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Тврдењата на Николиќ дека е прислушуван треба да бидат сигнал за разузнавачките служби

tomislav-nikolic

Поврзани вести

Портпаролот на Владата на Србија Миливоје Михајловиќ, изјавил дека тврдењата на претседателот Томислав Николиќ во врска со неговото прислушување, претставуваат сериозен сигнал за разузнавачките служби, пренесе српското електронско издание „Прес онлајн“. Според него ако секој си ја врши работата сличен проблем нема да има. Михајловиќ тврди дека тука станува збор за нелегално прислушување.

„Претседателот може да е прислушуван од мафијата, од дел од службите за безбедност, од интересни групи или странски служби“, изјави Михајловиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести