четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Уапсен Французин кој подготвувал терористички напад на ЕП 2016 во фудбал (ФОТО)

Кај него се пронајдени 100 кг експлозив, три минофрлачи и неколку автоматски пушки.

puski

Последни вести

Француски државјанин кој планирал терористички напад во Франција за време на Европското првенство во фудбал за 2016 година, е уапсен денеска на украинско полската граница.

eksplozija

Уапсен бил во мај, а до денес бил во притвор во Украина.

Најчитани вести