недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсен 81 Сириец во Србија

ilegalci500

Последни вести

Рекорден број на емигранти од Сирија биле откриени утрово околу 10 часот на магистралата Ниш-Лесковац во товарно возило со странски регистерски таблички, без возач во него.

Во возилото имало вкупно 81 Сириец, кои илегално влегле на територијата на Србија, преку Македонија.

-Интензивно трагаме по возачот, а две лица се приведени на сослушување под сомневање дека биле сооучесници во крумичарењето на илегалците, рекле од полициската станица во Ниш.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести