Македонија,Крими хроника

Уапсен Албанец за фалсификување возачка

Уапсен Албанец за фалсификување возачка

На 22.10.2014 година во 22.30 часот на ГП-Ново Село на излез од Р.Македонија, поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на ПИ“ лишен е од слобода А.К.(26) од Р.Албанија.Истиот е задржан во СВР-Струмица за понатамошна постапка.