недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Уапсен Албанец за фалсификување возачка

возацка-дозвола

Последни вести

На 22.10.2014 година во 22.30 часот на ГП-Ново Село на излез од Р.Македонија, поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на ПИ“ лишен е од слобода А.К.(26) од Р.Албанија.Истиот е задржан во СВР-Струмица за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести