понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Уапсен арачиновец кој се барал да лежи во затвор

Поврзани вести

Дваесет и деветгодишниот Б.Р. од село Арачиново е уапсен доцна синоќа на влез во земјава.

Тој се барал за издржување затворска казна во времетраење од 20 дена за сторено кривично дело “загрозување на безбедноста на сообраќајот”.

Лицето е предадено во СВР Куманово за понатамошна постапка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести