Балкан

Уапсен бомбашот од Бања Лука

Уапсен бомбашот од Бања Лука

Бомбашот Жељко Стевановиќ е уапсен во Бања Лука, пренесуваат тамошните медиуми.

Стевановиќ е уапсен откако во четвртокот фрли рачна бомба во автобус по што загина возачот, а три лица се повредени.

Според пишувањата на медиумите, причина за нападот биле нерасчистени односи.