петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсен бомбашот од Бања Лука

avtobus bosna

Поврзани вести

Бомбашот Жељко Стевановиќ е уапсен во Бања Лука, пренесуваат тамошните медиуми.

Стевановиќ е уапсен откако во четвртокот фрли рачна бомба во автобус по што загина возачот, а три лица се повредени.

Според пишувањата на медиумите, причина за нападот биле нерасчистени односи.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести