вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсен братот на албанскиот премиер, осомничен дека го предизвикал инцидентот

srb1

Последни вести

Братот на албанскиот премиер, Еди Рама, е уапсен на стадионот на ФК Партизан поради сомнеж дека го предивикал инцидентот со знамето на Голема Албанија, објави српската РТС.

Орфи Рама, ббил приведен од српската полиција во ВИП ложата под основано сомнение дека организирал и раководел со инцидентот со знамето на Голема Албанија, по што беше прекинат фудбалскиот натпревар меѓу репрезентациите на Србија и на Албанија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести