вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Уапсен Бразилец со еден килограм кокаин во стомакот

kokain vo stomak

Последни вести

Бразилец бил уапсен на аеродромот во Лисабон при доаѓање од Сао Паоло со повеќе од еден килограм кокаин во стомакот.

Имено, тој проголтал 59 капсули меѓу кои една содржела 113 грама кокаин.

Бразилецот на возраст од 24 години требало да отпатува во Амстердам преку Брисел. Тој бил уапсен во саботата, а потоа одведен во болница откако му се слошило. По хируршка операција извадена му била дрогата, соопшти полицијата

Најчитани вести