петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 65

Уапсен Бугарот кој нападна жена во берлинското метро

Жената која што беше нападната зад грб на берлинската метро станица Херманштрасе при падот ја скршила левата рака.

napad-metro

Последни вести

Германската полиција вчера го уапси 27-годишниот бугарски државјанин Светислав Стојков, кој на 27 октомври со клоца нападна жена во берлинското метро.

Стојков, за кого се тврдеше дека по инцидентот се вратил во бугарскиот град Варна, каде што живее со сопругата и трите деца, бил уапсен во автобус на главната автобуска станица во главниот град на Германија, јавуваат од Берлин.

Автобусот во кој бил уапсен Стојков пристигнувал од Франција.

Според берлинската полиција, Стојков веќе дал изјава пред истражен судија а тој најверојатно ќе биде обвинет за физички напад со тешки телесни последици поради што се соочува со затворска казна. Жената која што беше нападната зад грб на берлинската метро станица Херманштрасе при падот ја скршила левата рака.

Видеото на кое се гледа како Стојков ја удира жената досега е видено од неколку милиони корисници на видео сервисот Јутјуб.

Најчитани вести