вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсен четникот од Пенсилванија

ERIK1

Поврзани вести

Властите на САД го фатиле човекот кој е обвинет за убиството на полицаецот Брајан Диксон, како и за ранување на уште еден полицаец во Пенсилванија.

Триесет и едногодишниот Ерик Фрејн по седум недели потрага, вчера е префрлен во притвор. Полицијата не објави детали за апсењето.

Фрејн бил член на организацијата „Источен волк“, чиишто членови настојуваат да ја поддржат борбата на војниците од источна Европа. Тој, најверојатно, долго време ја планирал пресметката со американските органи на редот и бегството во шумата.

Тој бил одлично обучен за преживување во природа и веројатно однапред имал подготвено складиште со храна, вода и со други потреби на скришни места.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести