петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Уапсен човекот за убиството во Еврејскиот музеј

Во Франција е уапсен маж за кој се верува дека при нападот на Еврејскиот музеј во Брисел на 24 мај убил 4 лица, соопштуваат белгиските власти.

Police personnel are seen at the site of a shooting in Brussels

Поврзани вести

Во Франција е уапсен маж за кој се верува дека при нападот на Еврејскиот музеј во Брисел на 24 мај убил 4 лица, соопштуваат белгиските власти.

Медиумите објавуваат дека е уапсен францускиот државјанин Мехди Немуш (29) за кого се верува дека е поврзан со исламските екстремисти кои се борат во Сирија.

Тој е уапсен во Марсеј, во автобус кој сообраќал до Амстердам преку Брисел. Во себе носел пиштол и калашњиков.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести