вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Уапсен Дејан Ш. кој треба да лежи 1,4 години затвор

police001

Последни вести

На 15.12.2014 година, постапувајќи по судска наредба, СВР Скопје го лиши од слобода лицето Дејан Ш.(42), од Скопје кој се барал за издржување затворска казна во траење од една година и четири месеци за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во прометна наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”. Истиот е спроведен во КПУ„Идризово“.

Најчитани вести