сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсен дилер кој требало да издржува затворска казна

pritvor

Последни вести

Полицијата постапувајќи по судска наредба го лиши од слобода Јахја И.(43) од Скопје кој се барал за издржување на затворска казна во траење од пет години за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

Јахја е спроведен во полициска станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

 

Најчитани вести