среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Уапсен дилер на марихуана од Прилеп

marihuana_reka-porosto_1

Последни вести

Четириесет и шестгодишниот С.С. од Прилеп доби кривична пријава бидејќи неовластено произведувал марихуана.

Од страна на полицијата бил извршен претрес на уживател на опојни дроги, и кај истиот биле пронајдени 47,3 грама наркотична дрога марихуана, која ја набавувал од пријавениот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести