среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Уапсен дилер од Битола

Кривична за дилер од Струмица

Кривична за дилер од Струмица

Последни вести

СВР Битола поднесе кривична пријава против битолчанецот Г.З.(38) продавал наркотици.

Во јуни годинава во Битола од страна на полицијата е извршен претрес во домот на пријавениот, при што се пронајдени две пакувања со тежина од 10,17 грама мешавина од „креатин“ и 3,4 грама „метилен диоксин пиловалерон“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести