вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Уапсен дилер од Свети Николе

Кривична за дилер од Струмица

Кривична за дилер од Струмица

Последни вести

Триесетгодишниот Д.Л. од Свети Николе доби кривична пријава бидејќи неовластено произведувал и продава наркотици.

Во август гдинава, на ул. „Карпошева“ за сума од 300 денари пријавениот продал 6,45 грама марихуана на две лица од истиот град.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести