петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Уапсен директорот на Агенцијата за санација на банките поради корупција во Србија

srbija-policija12

Поврзани вести

Директорот на Агенцијата за осигурување на депозити Зоран Обрадовиќ, како што дознава Блиц, бил уапсен поради сомнеж дека примил мито од 100 илјади евра.

Во акцијата на криминалистичката полиција во Србија, освен Обрадовиќ, било уапсено уште едно лице кое според сомнежите на полицијата било посредник во извршување на ова кривично дело.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести