четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Уапсен директорот на белградскиот аеродром „Никола Тесла“

Директорот на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ Велимир Радосављевиќ е уапсен денеска поради сомнение дека ја злоупотребил службената положба, јави Танјуг.

nikola_tesla_3

Последни вести

Директорот на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ Велимир Радосављевиќ е уапсен денеска поради сомнение дека ја злоупотребил службената положба, јави Танјуг.

Радосављевиќ се сомничи дека склучил штетен деловен договор со компанијата „Визер“, со што го оштетил белградскиот аеродром „Никола Тесла“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести