недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Уапсен двојниот убиец од Охрид

uapsen_thumb_medium500_309

Последни вести

Уапсен двојниот убиец од Охрид. Како што објавија дел од медиумите, 31 годишниот Бојан Петрески е уапсен во Албанија откако полицијата по него распиша меѓународна потерница.

Петрески се бараше за двојното убиство во клубот Император во Охрид од 21 август, минатата година. Петрески вечерта во клубот го уби сопственикот Васил Ристески и неговиот пријател Ромео Ѓузеловски.

На двојното убиство му претходела жестока расправија, по што Петрески извадил пиштол и ги убил и двајцата по што побегнал од местото. Од тогаш до денеска полицијата трагеше по него.

Најчитани вести