четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Уапсен Грк кој се барал за криумчарење мигранти

granicaaaaa-500

Последни вести

Лицето К.П.(27) од Солун, Грција синоќа околу 21, 00 часот на граничниот премин Богородица било лишено од слобода поради основи на сомнение дека истиот се барал за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“.

Лицето е предадено во полициската станица Гевгелија  за понатамошна постапка.

 

Најчитани вести