четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Уапсен кардиологот Борче Петровски во Косово?

2ED68DD36F965445BE1A07600904D182

Последни вести

На Косово е уапсен македонскиот кардиолог Борче Петровски, објавува косовскиот весник „Експрес“, повикувајќи се на свои извори, а пренесува Здравство24.мк.

Петровски во Косово беше приведуван и во 2007, но ослободен поради немање  на докази.

Инаку тој е поранешен директор на Клинички Центар и поранешен директор на Клиника за кардиологија во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести