вторник, 30 мај 2017  |  Вести денес: 6

ВИДЕО: Уапсен командантот на базата Инџирлик

incirlik-oficer

Поврзани вести

Турскиот командант на военовоздухопловната база Инџирлик во јужна Турција, Бекир Ерџан Ван е уапсен под обвинение за учество во обидот за воен удар во земјата, јави ТАСС.

Ван, заедно со уште десетмина високи воени и полициски функционери биле уапсени во јужниот град Адана.

Најчитани вести